نرگس السادات موسوی و پرستو جهانگیری دو بانوی عضو شورای اسلامی شاهین شهر در پیامی هفته ملی سلامت بانوان را تبریک گفتند.

نرگس السادات موسوی و پرستو جهانگیری دو بانوی عضو شورای اسلامی شاهین شهر در پیامی هفته ملی سلامت بانوان را تبریک گفتند. 800 800 شورای اسلامی شاهین شهر

در این پیام آمده است :

تأثیرات اقتصادی و اجتماعی شیوع کرونا ویروس بر همه گروه های جامعه شدید است، متاسفانه این تأثیرات بر زنان بیشتر حس می شود.

https://uupload.ir/files/6uad_img_۲۰۲۰۱۰۲۲_۱۵۴۲۱۲.jpg

در بسیاری از صنایع در بخش رسمی اقتصاد که مستقیماً متأثر از شرایط قرنطینه، تعطیلی و تعدیل نیروی کار قرار دارند؛ مشارکت نیروی کار زنان بسیار بالا بوده که اتفاقی کم نظیر است. شایان ذکر است درصد زیادی از اقتصاد غیررسمی در بازارهای غیررسمی نیز توسط بانوان ارزشمند تشکیل شده که اساسا مشاغل خانگی محور اصلی آنها قلمداد میشود ولی معمولا فاقد بیمه و امنیت شغلی هستند.

افزایش فشارهای اقتصادی ناشی از این موارد، آسیب های جدی به #سلامت_زنان، بویژه #زنان_سرپرست_خانوار به عنوان قشری آسیب‌ پذیر وارد نموده است.

اینجانبان ضمن عرض تبریک و گرامیداشت هفته ملی سلامت بانوان به بانوان کشورمان بویژه زنان فرهیخته شاهین شهری، امیدواریم نامگذاری این هفته با این عنوان و با شعار “سلامت زنان در دوران کرونا” فرصتی برای اطلاع رسانی و حساس سازی گروه های مختلف جامعه در خصوص اولویت های سلامت زنان را فراهم نماید.

《اطلاع رسانی شورای اسلامی شاهین شهر》

🖥 وب سایت :

shora.shaahinshahr.com

📲تلگرام:

T.me/shora_khabar_sh

📲سروش: ‌

sapp.ir/shora_khabar_sh

📲اینستاگرام:

www.instagram.com/shora_khabar