چالش های پیش روی پروژه های سرمایه گذاری و مشارکتیِ سال های اخیر شاهین شهر

چالش های پیش روی پروژه های سرمایه گذاری و مشارکتیِ سال های اخیر شاهین شهر 1280 880 شورای اسلامی شاهین شهر

علیرضا جهانگیری عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شاهین شهر در نطقی به آسیب شناسی پروژه های سرمایه گذاری و مشارکت مدیریت شهری پرداخت و گفت:

http://uupload.ir/files/r1hp_img_20201004_201810_730.jpg

مدیریت شهری در سال های گذشته با مشکلات و موانعی در پروژه های سرمایه گذاری در خصوص احداث مراکز تجاری (سیتی سنتر) مواجه بوده است.

وی با اشاره به مهم ترین موانع و معایب در مسیر پروژه های سرمایه گذاری اینگونه بیان کرد که یکی از مشکلات اساسی، عدم سنجش توان مالی و فنی سرمایه گذار بوده که این ایرادیست که عملا به ما (شورا و شهراری) بر می گردد. مورد بعدی عدم مدیریت صحیح بر سهام شهرداری در پروژه های مشارکتی و سرمایه گذاری می باشد به نحوی که نبودِ برنامه ریزی در آغاز عملیات اجرایی پروژه باعث ضرر و چالش هایی پس از بهره برداری از پروژه شده، همچنین ایراداتی در نوع تنظیم قراردادهای سرمایه گذاری باعث بوجود آمدن ابهام و لاینحل شدن توافقات شده تا جاییکه هم سرمایه گذار را گریزان کردیم و هم فرصت بهره برداری مالی از شهرداری گرفته شد در همین راستا ضروریست در پروژه های پیش رو نواقص قبلی رفع و باتوجه به ظرفیت شاهین شهر قدم های جدی تری در مسیر جذب سرمایه برداشته شود.

جهانگیری تصریح کرد: همواره شاهین شهر، شهری با پتانسیل قابل قبول برای جذب سرمایه بشمار می رود. حتی بیش از حد ظرفیت جمعیتی آن ولی تحقق این مهم نیازمند یک برنامه ریزی و سیاستگذاری با اولویت جذب سرمایه و تعریف نقش شاهین شهر جهت احداث پروژه هایی مرکب از تجاری، گردشگری و تفریحی و ‌… است به همین دلیل با توجه به امتیاز شاهین شهر که پذیرای مردم از استان ها و اقوام مختلف می باشد شهر شاهین شهر توان تبدیل به یک قطب و برند در استان و کشور را دارد لذا با تعریف نقش شاهین شهر در زمینه جذب سرمایه این امر منجر به توسعه گردشگری نوین و ارزش افزوده برای شهر دانش و خلاقیت می شود.

《اطلاع رسانی شورای اسلامی شاهین شهر》

🖥 وب سایت :

shora.shaahinshahr.com

📲تلگرام:

T.me/shora_khabar_sh

📲سروش: ‌

sapp.ir/shora_khabar_sh

📲اینستاگرام:

www.instagram.com/shora_khabar